SEO Hizmeti

Dijital dünyada varlık gösterebilmek için web sitelerinizi arama motorlarının sıralama faktörlerine uygun hale getirmelisiniz. Marka görünürlüğü, işletmenizin başarısı için oldukça önemli bir konudur. SEO ile web sitenizin organik aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

SEO Hizmeti sayesinde web sitenizin içeriği, yapısı ve performansı optimize edilerek arama motorlarına uygun hale getirilebilir. Böylece rakiplerinizi geçerek sonuç sayfasında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Bunun sonucunda marka hedeflerine ulaşabilir ve daha fazla kâr elde edersiniz.

SEO Hizmeti almak için tek yapmanız gereken benimle iletişime geçmek!

SEO Hizmeti

SEO Hizmeti Türleri

On-Page SEO

Site içi (On-Page) SEO; içerik optimizasyonu, anahtar kelime araştırması, başlık etiketleri, meta açıklamalar, URL yapılandırması, site haritası, iç linkleme, site hızı, mobil uyumluluk, schema kullanımı vb. birtakım faktörleri iyileştirmeyi amaçlayan bir süreçtir.

Off-Page SEO

Site dışı (Off-Page) SEO; bir web sitesinin dışında gerçekleşir ve sitenin otoritesini artırmayla ilgilidir. Bu optimizasyonların ana amacı web sitesine kaliteli, ilgili ve otoriter web sitelerinden backlink kazandırmaktır. Ana içeriğe ek olarak site dışında gerçekleşen bir pazarlama türüdür.

SEO Hizmeti Türleri

Local SEO

Local SEO, işletmelerin belirli bir bölgedeki potansiyel müşterileri tarafından yapılan yerel aramalarda daha fazla görünür olmasını sağlamak için web sitenizi optimize etme sürecini ifade eder. Yerel SEO veya Bölgesel SEO olarak da bilinir.

Teknik SEO

Teknik SEO, web sitenize arama motorları tarafından sorunsuz bir şekilde erişilmesini, taramasını, yorumlanmasını ve dizine eklenmesini sağlayarak optimize etmenize yardımcı olur.

İş Akış Planı

Arama motorları sonuç sayfalarını oluştururken belirli sıralama faktörlerini göz önünde bulundurur. SEO çalışmaları uygulayan ve bu doğrultuda site içi, site dışı ve teknik SEO optimizasyonlarına dikkat eden web siteleri, SEO’ya önem vermeyen rakiplerine göre daha üst sıralarda yer alır. Bu nedenle web site sahipleri için SEO büyük önem taşır. Çünkü SEO çalışmaları sayesinde web siteniz arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak daha fazla organik trafik elde edebilir, marka otoritesi artabilir ve işletmenizin online varlığı daha güçlü hale gelebilir.

Tanışma

İlk iletişimden sonra bir tanışma toplantısı planlıyoruz.

Site Analizi ve Yol Haritası

Web sitenizdeki iyileştirilebilecek yönleri ve mevcut hataları kapsamlı bir şekilde analiz ederek tarafınıza ileteceğim.

Anahtar Kelime ve Rakip Analizi

Hem sizden talep edeceğim rakipleri ve anahtar kelimeleri inceleyeceğim hem de sektörünüzdeki diğer web siteleri ve aranma hacmi olan anahtar kelimeleri detaylı bir şekilde analiz edeceğim.

Mevcut Hataların Çözümü

Web sitesi için oluşturulan SEO analizi doğrultusunda onayınızla birlikte hataların çözümü ve iyileştirme adımları için gerekli aksiyonu almaya başlıyorum.

İçerik Üretimi ve Yayınlaması

Analizlerim sonucunda sektörünüze uygun blog yazısı, kategori içeriği veya ürün açıklaması gibi SEO uyumlu metinler üreterek yayınlıyorum.

Raporlama

SEO hizmeti kapsamında proje başlangıcında belirlediğimiz raporlama sistemine uygun aylık veya haftalık raporları oluşturarak tarafınıza iletiyorum.

Uzmanlaştığım Araçlar

Ahrefs
Semrush
Screaming Frog
Google Search Console
Google Analytics
DeepCrawl
Ubersuggest
Rank Math
Elementor
Looker

SEO Hizmeti Hakkında Sorulan Sorular

SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti, web sitelerinin Google’da daha üst sıralarda yer almasını sağlayan birtakım teknik ve stratejik çalışmaları içerir. Bu hizmet, web sitelerinin organik trafiklerini artırarak potansiyel müşterileri ve gelirlerini artırmak isteyen işletmeler için profesyonel bir hizmettir. SEO, uzun vadeli bir stratejidir. Zaman, özveri ve sabır gerektirir.

SEO Hizmeti Gerekli Mi?

SEO hizmetinin gerekli olup olmaması bir kişinin veya işletmenin web sitesinin amaçlarına, sektörüne, hedef kitlesine ve diğer faktörlerine bağlıdır. Ancak, genel olarak SEO hizmeti almanın birçok faydası bulunur. Özellikle günümüz dijital dünyasında rakipleri geçerek potansiyel kullanıcılar tarafından görünür hale gelmek, marka satışlarını arttırmak, Google’da üst sıralarda yer almak, organik trafiğini arttırmak vb. olaylar için SEO çalışması yapılmalıdır.

SEO Hizmetinde Neler Yapılır?

SEO hizmeti kapsamında detaylı site analizi, anahtar kelime araştırması, site içi optimizasyon, backlink oluşturma, SEO uyumlu içerik stratejisi geliştirme, teknik SEO çalışmaları ve raporlama gibi faaliyetler yer alır.

SEO Hizmeti Neden Alınmalıdır?

SEO hizmetini birçok avantajı bulunuyor. Bunlar:

Web sitenize daha fazla organik trafik çekebilirsiniz.
Marka satışlarını arttırabilirsiniz.
Rakiplerinizden öne geçme şansı verir.
Marka bilinirliğini arttır böylece daha fazla görünürlük elde edebilirsiniz.
Uzun vadeli yatırımdır.
Daha iyi kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz.
Geri dönüşleri ölçülebilir sonuçlar verir.
Reklam maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz.
Local yani bölgesel hedefleme yapılabilirsiniz.
Web sitenin mobil uyumluluk seviyesini geliştirebilirsiniz.

SEO Hizmeti Fiyatı Neye Göre Belirleniyor?

SEO hizmeti fiyatları standart bir yaklaşımla belirlenemez çünkü her web sitesinin ihtiyaçları ve uygulama alanları farklıdır. SEO fiyatları belirlenirken markanın mevcut internet sitesinin teknik durumu, aksiyon planı, sektörü, rekabet zorluğu ve yanal çalışmalar gibi detaylar göz önünde bulundurulur. Profesyonel SEO hizmeti kapsamında teklif almak için iletişim formunu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

Verimli Bir SEO Hizmeti Ne Kadar Sürer?

SEO hizmetinden alınacak verim, ilgili web sitesinin amaçlarına, sektörüne, hedef kitlesine ve diğer faktörlerine bağlıdır. Bu nedenle SEO çalışmasından verimli bir sonuç alabilmek için uygulanacak süre minimum 3 ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir.

SEO Hizmetinde Başarı Garantisi Var Mı?

SEO çalışmalarının süreçlerini incelediğimizde ilk olarak web sitesi hakkında ön analizin yapılması, stratejinin oluşturulması, aksiyonların alınması ve Google’ın bu aksiyonları anlamlandırması gibi dört ana adımdan bahsedebiliriz. Ben de bir SEO uzmanı olarak bu süreçte üzerime düşen tüm görevleri eksiksiz bir şekilde titizlikle uygulayarak aylık raporlarını müşterilere iletiyorum. Ancak, birinci sıra veya kelime garantisi verilemez çünkü Google’ın siteyi SERP’e işleme süreci, algoritma güncellemeleri, teknik aksiyonların hızı, başarısı ve kullanıcı deneyimi gibi birtakım teknik olaylar SEO’nun karmaşık yapısını oluşturur. Bu nedenle hiçbir SEO uzmanı ilk sıra garantisi veremez, bu sağlıklı bir değerlendirme olmayacaktır. Verenlere de güvenmeyiniz.

SEO Hizmetinde Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

SEO hizmetinin sonuçları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Sitenin teknik durumu, sektördeki rekabet ve hedeflenen anahtar kelimelerin zorluğu gibi etmenler sonuçların ne kadar sürede görüleceğini etkileyebilir.

SEO çalışmaları uzun vadeli bir yatırımdır ve istenilen sonuçların görülmesi zaman alabilir. Bu nedenle en az 3 ila 6 ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir. Ancak, SEO çalışmalarının ilk aşamasında yapılan teknik optimizasyonlar ve site içi düzenlemelerin sonucunda ilgili sitenin Google’da daha iyi sıralamalarda görünmesi gibi kısa vadeli sonuçlar da elde edilebilir.

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO uyumlu içerik, arama motorlarının anlaması ve sıralaması için optimize edilmiş SEO dostu içeriklere denir. Bu içerik, anahtar kelime araştırması yapılarak hedeflenen anahtar kelimelerin doğal yollarla zorlamadan kullanılmasını gerektirir. Ayrıca, içeriğin kullanıcı niyeti okuyucular tarafından kolayca anlaşılabilir olmalıdır.

Sadece Site İçi (On-Page) SEO Yaptırmak Yeterli Mi?

Hayır, sadece site içi (on-page) SEO yapmak yeterli değildir. Site içi SEO, web sitenizin içerik, yapı ve meta etiketleri gibi unsurlarını optimize ederek arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlar. Ancak, off-page SEO faktörleri de en az site içi SEO çalışmaları kadar önemlidir. Site dışı SEO çalışmaları ise backlink kazanımı, sosyal medya paylaşımları ve marka otoritesi gibi unsurları kapsar. Kaliteli bir SEO stratejisi, hem site içi hem de site dışı SEO faktörlerini kapsamalıdır.

Yerel SEO Ne Demek?

Yerel SEO, bir işletmenin belirli bir coğrafi bölgedeki potansiyel müşterilerine ulaşmasını hedefleyen dijital pazarlama stratejisidir. Yerel SEO çalışmaları, markaların Google My Business gibi yerel işletme listeleme platformlarında daha görünür olmasını sağlamaktadır. Bu sayede potansiyel kullanıcıların Google’da işletme hakkında daha fazla bilgiye erişmesini kolaylaştırır. Ayrıca, Yerel SEO çalışması; Local SEO ve Bölgesel SEO olarak da bilinir.

Organik Trafik Ne Anlama Geliyor?

Organik trafik, bir web sitesine doğal ve ücretsiz olarak gelen ziyaretçi trafiğini ifade eder. Yani, SEO çalışmalarındaki başarı ile olan ilişkisi doğru orantılıdır.

SEO Çalışmalarını Düzenli Olarak Raporluyor Musunuz?

SEO hizmeti kapsamında, seçilen pakete göre düzenli olarak aylık veya haftalık raporlamalar yapılmaktadır. Bu raporlar sayesinde tüm yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olunur ve şeffaf bir iletişim ortamı sağlanır.

Başka Sorunuz Mu Var?