SEO Danışmanlığı

Gelişen ve değişen dijital dünyada ben de varım demek istiyorsanız tek yapmanız gereken SEO Danışmanlığı hizmetimden yararlanmak. Bu sayede web sitenizi kendiniz optimize edebilir ve potansiyel kullanıcıların web sitenize çekerek hem cironuzu hem de organik trafiğinizi artırabilirsiniz.

Web sitenizin Google’da ilk sayfada çıkmasını istiyorsanız hemen teklif al butona tıklayıp benimle iletişime geçebilirsiniz!

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı, bir web sitesinin Google’da daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için uygulanan çalışmaların tamamını kapsayan bir danışmanlık hizmetidir. Bu çalışmalar, web sitesinin yapısal ve teknik bölümlerinin optimize edilmesi, içeriklerin SEO kriterlerine uygun şekilde oluşturulması, anahtar kelime analizi, backlink stratejileri gibi birçok farklı alanı kapsayabilir. Danışmanlık hizmeti içerisinde site içi SEO, site dışı SEO ve teknik SEO kriterlerinin tamamına dikkat edilir.

SEO danışmanlık hizmeti, bir web sitesinin arama motorlarında daha fazla görünürlük elde etmesine yardımcı olur. Bu da daha fazla organik trafik ve ziyaretçilerin potansiyel müşteriye dönüşmesi anlamına gelir. Ayrıca SEO danışmanlığı kapsamında rakip analizi, sektör analizi ve anahtar kelime araştırması yapılarak web sitesinin hedef kitleyle daha iyi etkileşim kurmasını ve rekabette avantajı kendi lehine çevirmesini sağlar.

SEO Danışmanlık Alanları

E-ticaret SEO Danışmanlığı

E-ticaret SEO danışmanlığı, online mağazanızın arama motoru sonuçlarında daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olur. Bu bağlamda e-ticaret mağazanızın WordPress, IdeaSoft, Ticimax veya Shopify tabanlı olması fark etmeksizin SEO hizmetinden faydalanabilirsiniz. Böylece hem cironuz hem de marka otoriteriniz artacaktır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal şirketler için SEO danışmanlığı, marka kimliğinizi dijital dünyaya entegre etmek ve işletme otoritesini artırmak için verilen bir hizmettir. Kurumsal SEO desteği sayesinde gerek içerik gerekse teknik optimizasyonları SEO uyumlu yaparak internet dünyasındaki görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

Kobi SEO Danışmanlığı

KOBİ’ler için SEO danışmanlığı, web sitenizin Google tarafından daha iyi indekslenmesini ve sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayan bir hizmettir. Rakipleri inceleyerek onların neleri doğru yapıp yapmadığını bilmenizi ve bu bilgileri kullanarak onların önüne geçebilmenizi sağlar.

SEO Danışmanlık Alanları

SEO Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

SEO danışmanlık hizmeti aldığınız takdirde projeye ve ihtiyaçlara göre danışmanlık kapsamı değişiklik gösterebilir. Ancak alabileceğiniz maksimum hizmeti sizlerle paylaşmak istiyorum:

Bu noktada web siteniz için yapılacak çalışmalar hem sitenizin şu anki durumu hem de kullanmış olduğunuz altyapı nedeniyle değişiklik gösterecektir. Fakat genel olarak site içi, site dışı ve teknik tarafta yapılan uygulamalar şu şekildedir:

 • Anahtar kelime araştırması
 • Sektör ve rakip araştırması
 • SEO testleri ve site analizi
 • Meta verilerin kontrolü ve optimizasyonu
 • Google ceza kontrolü ve alınmış cezaları kaldırmak için talep oluşturma
 • Yerel (Local) SEO çalışması
 • İnternal Link mimarisinin planlaması
 • Duplicate içerik sorunların çözümü
 • Görsel SEO optimizasyonu
 • Backlink stratejisi
 • Site haritası (Sitemap) düzenleme
 • Robots.txt kontrolü ve optimizasyonu
 • Sayfa hızı optimizasyonu
 • UI ve UX çalışması
 • Kırık bağlantıların düzenlenmesi
 • İş akışı için yol haritasının belirleme ve raporlama
 • İçerik optimizasyonu ve planlama
 • İletişim için Whatsapp grubunun oluşturulması

Uzmanlaştığım E-Ticaret Altyapıları

WordPress
Shopify
Ticimax
IdeaSoft

Neden SEO Danışmanlığından Yararlanmalısınız?

1. Web sitenize daha fazla organik trafik çekebilirsiniz.

2. Web sitenizdeki içeriklerin ve hedef anahtar kelimelerin planlamasını yaparak potansiyel müşterilerinizi hedefleyebilirsiniz.

3. Sitenizin yapısal ve teknik kısımlarını optimize ederek SEO kriterlerine uygun hale getirebilirsiniz. Böylece Google’ın sitenizi daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz.

4. Web sitenizin kaliteli backlinklere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

5. Sitenize gelen kötü, toksik ve spam bağlantıları engelleyip temizleyebilirsiniz.

6. Web site içeriklerini ve anahtar kelimeleri inceleyerek hedef kitlenizin kullanıcı niyetine yönelik optimize edebilirsiniz.

7. Web sitenizi mobil platformlara uyumlu hale gelecek şekilde optimize edebilirsiniz. Böylece mobil cihaz kullanıcılarınızı da hedeflemiş olursunuz.

8. SEO performans takibi yaparak gelecekteki dijital pazarlama stratejilerinizi belirleyebilirsiniz.

9. Rakip analizi yaparak bu verileri rakiplerinizi geçmek için kullanabilirsiniz.

10. Uygulanan SEO çalışmaların sonuçlarını gözlemleyerek performansınızı ölçebilir ve gelecek stratejilerinizi belirlemek için raporlar hazırlayabilirsiniz.

11. Yeni web sitelerinde başlangıçta doğru bir SEO stratejileri belirleyerek daha sağlam adımlarla hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz.

12. E-ticaret siteleri için ürün ve kategori sayfalarınızı SEO uyumlu optimize ederek daha fazla trafik çekebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

13. SEO danışmanlığı sayesinde daha düşük bütçelerle kalıcı sıralamalar elde edebilirsiniz. Bu sayede reklam maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

14. SEO danışmanlığı ile arama motorlarındaki sıralamanızı iyileştirerek marka/işletme bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

15. Google’da görünürlük kazanarak müşterilerinizin web sitenizi bulmasını kolaylaştırabilir ve böylece web sitenizdeki dönüşüm oranlarını artırabilirsiniz.

16. Web sitenizin hızını yani site tepki süresini optimize ederek ziyaretçilerin sitenizi terk etmesini önleyebilirsiniz.

İş Akış Planı

SEO danışmanlığı, Google’da görünür olmak ve web sitesine daha fazla ziyaretçi çekmek isteyen kişiler için oldukça önemli bir hizmettir.

Tanışma

İlk iletişimden sonra bir tanışma toplantısı planlıyoruz.

Site Analizi

Web sitenizdeki durumu SEO analizi yaparak öğreniyorum. Mevcut hataları ve iyileştirilebilecek yönleri kapsamlı bir şekilde raporlaştırarak tarafınıza iletiyorum.

Anahtar Kelime Araştırması

Markanıza uygun ve aranma hacmi olan anahtar kelimeleri hem sizden talep ediyorum hem de sektörü inceleyerek analiz ediyorum.

Rakip Analizi

Sektörünüzdeki rakipleri analiz ederek çalışmalarını takip ediyorum. Bu sayede rekabette onları geçmek için stratejiler oluşturuyorum.

İçerik Planlaması

SEO analizi ve incelemelerim sonucunda sektörünüze uygun içeriklerin planlamasını yapıyorum.

Raporlama

SEO Danışmanlığı kapsamında proje başlangıcında belirlediğimiz raporlama sistemine uygun aylık veya haftalık raporları oluşturarak tarafınıza iletiyorum.

Uzmanlaştığım Araçlar

Ahrefs
Semrush
Screaming Frog
Google Search Console
Google Analytics
DeepCrawl
Ubersuggest
Rank Math
Elementor
Looker

SEO Danışmanlığı Hakkında Sorulan Sorular

SEO Danışmanlığı Nedir?

Bir web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayacak SEO stratejisini planlayan, uygulayan ve yöneten kişiye SEO Danışmanı denir.

Bir SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO danışmanları, bir siteyi analiz ederek site içi, site dışı ve teknik SEO faktörleri optimize eder. Web sitelerinin Google’da daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için markaya uygun SEO stratejileri oluşturur.

SEO Danışmanlığı Hizmetleri Neler İçerir?

SEO danışmanlık hizmeti, anahtar kelime araştırması, teknik SEO, içerik optimizasyonu, link oluşturma, backlink, meta veriler ve raporlama gibi bir dizi hizmeti kapsar.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Neden Gereklidir?

SEO danışmanlığı, web sitenizin veya markanızın dijital dünyada var olabilmesi için mutlaka uygulanması gereken bir hizmettir. Arama motorlarındaki rekabette rakipleri geçerek daha üst sıralarda yer almanıza ve daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur.

E-ticaret SEO Danışmanlığı Nedir?

Online e-ticaret mağazalarında site altyapısı fark etmeksizin uygulanan ve arama motorlarında daha görünür bir hal almasını sağlayan teknik bir işlemdir. WordPress SEO, Shopify SEO, Ticimax SEO ve IdeaSoft SEO gibi birçok farklı altyapıyı kullanıp bu danışmanlık hizmetini alabilirsiniz.

Kurumsal İşletmeler İçin SEO Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal işletmeler için SEO danışmanlığı, büyük ölçekli şirketlerin web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması, marka bilinirliğinin artırılması ve potansiyel müşterilere ulaşmak için uygulanan SEO danışmanlık hizmetidir.

SEO Danışmanlığı Satışlarımı Nasıl Artırabilir?

SEO çalışmaları web sitenizin Google’da daha üst sıralarda yer almanızı sağlar. Bu durum daha fazla organik trafik ve potansiyel müşteri anlamına gelir. Bu sayede web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları satın almaya teşvik ederek satışlarınızın artmasında yardımcı olabiliriz.

KOBİ’ler İçin SEO Danışmanlığı Nedir?

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin web sitelerinin Google’da daha iyi bir sıralanma kazanması ve işletme otoritesini artırmak için yapılan danışmanlık hizmetidir.

SEO Çalışması Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

SEO danışmanlığının sonuçları, web sitesinin var olan durumuna, sektöre ve uygulanan stratejiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak SEO çalışmalarının ortalama sonuç verme süreleri genellikle 3 ila 6 ay içinde görülür.

SEO Danışmanlığı Maliyetleri Nelerdir?

SEO danışmanlık ücreti, proje kapsamı, web sitesinin yapısı, hedeflenen anahtar kelimeler ve markanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için iletişim kanallarından bana ulaşabilirsiniz.

Başka Sorunuz Var Mı?