SEO

SEO çalışmalarımda ağırlıklı olarak ilgilendiğim sektörler arasında e-ticaret, sağlık, hukuk, gıda, teknoloji, oyun, finans ve moda bulunmaktadır. Bu projelerde markaların hedeflerine ulaşması için çalışmalarda görevler aldım.

SEO Araçları

Ahrefs, SEMrush, Screaming Frog, DeepCrawl, Ubersuggest, Mangools, Oncrawl gibi SEO araçları hakkında birçok içerik hazırladım. SEO projelerinde ise düzenli olarak kullanmaktayım.

SEO Uyumlu İçerik

Daha önce SEO uyumlu içerik yazarlığı ve içerik editörlüğü olarak uzun süreli görevler üstlendim. Farklı birçok sektörde kategori içeriği, ürün açıklaması ve blog yazısı gibi çeşitli içerikler oluşturdum.

SEO Stratejileri

SEO projelerinde marka hedefleri için anahtar kelime araştırması, içerik planlaması, backlink oluşturma, link mimarisi ve teknik SEO gibi birçok alanda stratejiler geliştirdim.

Google

Google Search Console, Google Analytics, Google Trends ve Looker Studio (Google Data Studio) gibi Google’a ait araçları projelerimde düzenli olarak kullanıyorum.

Website Altyapıları

WordPress, Shopify, IdeaSoft, Ticimax ve İkas altyapılarında yer alan markalara SEO hizmeti verdim. Daha çok e-ticaret amaçlı kullanılan bu altyapılara hakim olduğumu söyleyebilirim.

+15
Uzmanlaşılan Araç
+5
Sertifika
+43
Mutlu Müşteri
+56
Tamamlanan Proje

Yeteneklerim

SEO
97%
WordPress
93%
Google Analytıcs
89%
Google Search Console
94%
Lınk Buıldıng
96%
Keyword Research
94%
Copywrıter
99%
Adobe Photoshop
80%

Soru & Cevap

Can GEDİK kimdir?
Merhaba, ben Can GEDİK. Üniversitede Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünü tamamladıktan sonra farklı iş deneyimleri edindim ve kariyerimi SEO alanında ilerletmeye karar verdim. Sektöre girişim içerik yazarlığıyla oldu ve daha sonra SEO uzmanlığına konusunda kendimi geliştirdim. Bu süre içerisinde farklı ajanslarda görevler üstlendim ve çeşitli projelerle birlikte deneyimler kazandım. İş hayatımın yanı sıra film, dizi, çizgi roman ve spor gibi konularla da yakından ilgileniyorum. Okumak, yazmak, fikirlerimi paylaşmak ve tartışmak benim için büyük bir keyif. Bu nedenle kişisel blogumda bu konulara odaklanarak içeriklerimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.
Neden SEO uzmanlığı?
Üniversitede aldığım arama motoru optimizasyonu (SEO) dersi, müfredatı ve derste yaptıklarımız ilgimi çekti. Ben de kendimi eğitim hayatım boyunca bu yönde geliştirdim. Mezun olduktan sonra SEO uyumlu içerik yazarlığı gibi birkaç farklı alanda deneyim kazandım. Bu deneyimler sonucunda kariyerimi devam ettirmek için en doğru adımın SEO Uzmanı olarak ilerlemek olduğuna karar verdim. Bu süreci etkileyen unsurların başında ise yeteneklerim, becerilerim ve hayallerim geliyor. SEO alanında sürekli güncel kalmak ve kendimi geliştirmek için yabancı kaynaklar eşliğinde çalışmalarıma devam etmekteyim.
Daha önce hangi sektörlerde çalıştım?
SEO projelerinde Ideasoft, Ticimax, Shopify ve WordPress altyapılarına sahip birçok farklı web sitesinde görev aldım. Bu projeleri ise genellikle E-ticaret, Hukuk, Sağlık, Finans, Turizm, Otomotiv, Teknoloji, Gıda, Giyim vb. sektörler olarak sıralanabilir.
Freelance SEO hizmetlerim neler?
Hizmetlerim arasında SEO Hizmeti, SEO Danışmanlığı, E-ticaret SEO, SEO Analizi, Local SEO Hizmeti ve İçerik Yazarlığı gibi birçok farklı hizmet yer almaktadır. Detaylı bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.
SEO projelerinde sıklıkla kullandığım araçlar neler?
SEO projelerimde kullandığım araçlar ücretli ve ücretsiz olarak değişiklik göstermektedir. Bu araçlar arasında Ahrefs, Semrush, Screaming Frog, Google Search Console ve Google Analytics gibi yaygın olarak kullanılan araçlar bulunmaktadır. Ancak araç seçimim projenin ihtiyacına ve hedeflerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Anahtar kelime takibi, analizi, rakip araştırması, proje yönetimi ve iletişimi gibi farklı amaçlar için dönemsel olarak çeşitli araçlar ve eklentiler kullanabilmekteyim.
Blogumun amacı nedir?
Blogumun ana amacı, bilgi birikimimi, yorumlarımı ve düşüncelerimi insanlarla paylaşmak. Kendim gibi belli konularda geek olan insanlara farklı önerilerde bulunabilmek. Bu konular ister SEO ister çizgi roman olsun fark etmektesizin yeni kullanıcılara rehberlik edebilecek içerikler oluşturarak onlara yardımcı olmayı hedefliyorum.
Blogumdaki içeriklerin konuları nelerdir?
Blogumda yer alan içeriklerin konusu genellike SEO alanında olsa da bunlara ek olarak dijital pazarlama, yapay zeka, filmler, diziler, kitap incelemeleri ve çizgi romanlar üzerine içerikler paylaşıyorum.
Neden part-time geek?
Geek kavramı belirli bir konuda tutkulu, istekli ve o konuda uzman olan kişileri tanımlamak için kullanılır. Ben de blogumda yer alan konu başlıkları için aynı duyguları beliyorum. Bu nedenle kişisel blogumda yer vermek istedim. Bir nevi SEO geeki veya çizgi roman geeki olarak da adlandırabiliriz.
İlgi duyduğum alanlar ve hobiler neler?
Hobilerim arasında çizgi roman okumak, lego veya puzzle yapmak, gastronomiyle ilgilenmek, koleksiyonerlik gibi dönem dönem değişen aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca kick boks, taekwondo, futbol, basketbol, bisiklet gibi spor dalları da yakından ilgilendiğim alanlar arasında yer almaktadır.

Uzmanlaştığım E-Ticaret Altyapıları

WordPress

WordPress SEO projelerimde, e-ticaret, hukuk, sağlık, finans, moda, turizm ve otomotiv gibi birçok farklı sektörden müşterilere hizmet verdim. Ayrıca, SEO uyumlu içerik yazarlığı, içerik planlaması ve rekabet analizi gibi farklı konularda da çalışmalar gerçekleştirdim.

IdeaSoft

IdeaSoft altyapısını kullanan çeşitli sektörlerdeki marka sahiplerine IdeaSoft SEO hizmeti sundum. Bu müşteriler arasında teknoloji, moda, gıda vb. birçok sektörden web sitesi yer aldı. Ayrıca, IdeaSoft’un e-ticaret eğitimleri verdiği IdeaAkademi’de marka sahipleri için “Trafiğinizi Artıracak Etkili SEO Teknikleri” başlıklı bir webinar düzenledim.

Shopify

Hem yerel hem de global müşteriler için moda ve sağlık sektörlerinde Shopify SEO hizmeti sağladım. Bunun yanı sıra, Türkiye’deki bir Shopify partneri ajansında SEO uyumlu içeriklerin yazarlığı ve editörlüğü konusunda çalıştım.

Ticimax

Ticimax altyapısını kullanan giyim, güzellik ve teknoloji sektörlerindeki marka sahiplerine Ticimax SEO hizmeti sağladım. Ayrıca, Ticimax altyapısını kullanan sitelerde SEO uyumlu içeriklerin yazarlığı konusunda da çalıştım.

Uzmanlaştığım Araçlar

Ahrefs
Semrush
Screaming Frog
Google Search Console
Google Analytics
DeepCrawl
Ubersuggest
Rank Math
Elementor
Looker

SEO Sunumlarım

IdeaSoft | Trafiğinizi Artıracak Etkili SEO Teknikleri

IdeaAkademi e-ticaret eğitimleri kapsamında, IdeaSoft mağaza sahipleri ile birlikte “Trafiğinizi Artıracak Etkili SEO Teknikleri” konulu eğitici bir webinar gerçekleştirdik. Bu eğitim iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde aşağıdaki ana başlıkları içeren bir sunum yapılırken, ikinci bölümde ise soru-cevap şeklinde merak edilen sorulara yanıt verilerek devam edildi.

SEO Nedir? Organik Olarak Trafiğinizi Artıracak SEO Teknikleri

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

SEO hizmeti, SEO danışmanlığı, SEO uyumlu içerik yazarlığı, backlink oluşturma, web site analizi, anahtar kelime araştırması ve rakip analizi gibi birçok farklı konuda web site sahiplerine hizmet vermekteyim. Google’da görünür hale gelip potansiyel kullanıcılarınıza ulaşmak ve tüm bu hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz!